Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zacházet se sluchadlem

1. 1. 2018

Pokud máte nové sluchadlo, noste ho zpočátku jen několik hodin denně a to v klidném prostředí. Vaše ucho si musí zvyknout na nové zvuky.Vaše sluchové centrum se učí rozlišovat mezi potřebným a nepotřebným zvukem.

Stupňujte den ode dne své požadavky. Nechoďte ale ihned druhý   den do nadměrného hluku.

První rozhovory veďte nejdříve s jednou osobou. Naučte se vnímat hlas opět v normální hlasitosti. Snažte se nacvičovat rozlišení zvuků, které ihned nepoznáte.

S Vaším sluchadlem se naučte telefonovat. Přidržujte sluchátko telefonu přímo na mikrofon sluchadla, který zaručuje dobrou srozumitelnost.Pokud se objeví pískání, zvětšete vzdálenost mezi sluchátkem telefonu a Vaším sluchadlem.

Neočekávejte při poslouchu televize a rádia, že budete ihned dokonale rozumět.Vzhledem k velkému kolísání mezi hlasitostí hudby a mluveného slova ani normálně slyšící nerozumí vždy dobře.

Nenechávejte své sluchadlo v koupelně. Špína a vlhkost Vašemu sluchadlu nesvědčí. Sluchadlo nesmí přijít do kontaktu s vodou. Vlhkost uvnitř sluchadla vede k postupné korozi elektronických součástí a bývá často příčinou jeho poruch.Oprava takto poškozeného sluchadla pak většinou bývá značně nákladná.

Sluchadlo v noci nenoste! Pokud máte strach, že neuslyšíte budík, je možno používat budík vibační. (Lze koupit u nás na Poradenském centru).

Chraňte sluchadlo před vlhkostí, potem, rozpouštědly, vysokými teplotami, mechanickým namáháním a pády.

Mějte v zásobě několik baterií, které skladujte v suchém a chladném prostředí.

Sluchadlo je používáno při přímém styku s pokožkou, proto k čištění a dezinfekci používejte jen přípravky určené pro tuto pomůcku.

Nikdy do sluchadla nezasahujte.